Bale Eğitimi

Bale kursu bale dersi denildiğinde şüphesiz Diyarbakır'da Bale Dans Piyano Müzik Okulu gelmektedir. Görsel sanatların en pırıltılısı olan bale , özellikle küçük kız çocuklarının düşlerini süsleyen büyülü bir dünyadır.Disiplinli, özverili , algılamadaki gelişimin temellerini atan, alabildiğine renkli ve zevkli , uzun bir süreçtir bale eğitimi.

Bale kursu eğitim programımız 8 temel sınıftan oluşmaktadır. 6. sınıfın sonunda orta dönem, 8 . sınıfın sonunda da son dönem sertifikası verilir. Okulumuz, öğrencilerimize bale ile birlikte alacakları çeşitli dans dersleri ve teorik derslerle balede ve dansta ruh özgürlüğünü sağlamayı amaçlamaktadır. Temel eğitim sonucunda öğrencilerin dünyaya bakış açılarını genişletmeyi, yeteneklerini geliştirmeyi, özgüvenlerini artırmayı hedeflemekteyiz.

Bale Kursu (Başlangıç Seviyesi) 3 – 6 Yaş Grubu

Haftada 2 ders saatlik program Klasik baleye hazırlık dönemi çalışmalarının yapıldığı bu gurupta amaç: çocukların ritim duygusunu geliştirmek, onların kişilik ve fiziksel gelişimine olumlu katkıda bulunabilmek.

Klasik Bale Kursu 6 Yaş ve üzeri


Haftada 2 ders saatlik program Bu gruba devam eden öğrenciler, her eğitim yılı sonunda yapılan seviye sınavında başarılı oldukları taktirde bir üst seviyede ders almaya devam ediyorlar. 8 Yıllık eğitim sonunda M.E.B.’dan onaylı sertifika ile profesyonel dansçı ve bale öğretmeni olmaya hak kazanırken yaşamlarının ileri evrelerinde ikinci bir meslek sahibi olabilme şansını yakalıyorlar. Aynı zamanda okulumuzda bale ve müzik eğitimi alan tüm öğrencilerimiz Royal Academy ile kurduğumuz işbirliği neticesiyle Royal Acedemy’nin düzenlemiş olduğu sertifika sınavlarına katılma hakkını kazanmakta ve başarılı olan öğrencilerimiz Royal Academy Sertifikası almaktadırlar.